Co powinienieś wiedzieć o matach bagażnikowych?

Nie jest to może najbardziej pilny zakup tego sezonu, ale wielu właścicielom aut jeżdżących po polskich drogach, taki produkt przydałby się z całą pewnością. Maty bagażnikowe znane są nam przede wszystkim z podróży taksówką, gdyż niemal każda z nich ma je na wyposażeniu, ze względu na liczbę bagaży i klientów, które przewijają się codziennie przez każdy z tych pojazdów. Bez maty bagażnikowej welurowa wyściółka szybko straciłaby swój urok, przetarłaby się, a w końcu coraz częściej prześwitywałoby spod niej koło zapasowe.

Zwykłemu panu Kowalskiemu taki element wyposażenie może jednak również się przydać, gdyż przecież nie na darmo kupił swoje kombi po to, by regularnie jeździć nim po zakupy, przewieźć pralkę szwagrowi, lub móc jeździć na wakacje ze swoim psem, który dzięki macie bagażnikowej zyska dodatkowo lepsza przyczepność dla łap, no i większe bezpieczeństwo. Jeśli coś się rozleje w trakcie jazdy, szybko będzie można uratować sytuacje, bez szkody dla auta. Jeśli mamy do przewiezienia coś niezbyt czystego, to gumowa mata zda lepiej egzamin (łatwo ją potem wyczyścimy) niż podłoga bagażnika, w którą zabrudzenia wsiąkną i trzeba będzie trochę się wysilić, by je usunąć.

Pamiętajcie jednak, że matę taką warto dobierać pod kątem dopasowania do posiadanego modelu samochodu. Wówczas to będzie mogła ona kompleksowo chronić wasz bagażnik i żadne zabrudzenie nie umknie jej powierzchni. Wystarczy ok. 150 zł (średnia cena w sklepie internetowym), by osiągnąć taki efekt – nie warto chyba zwlekać z decyzją, zwłaszcza jeśli ktoś wozi dużo bagażu, a bagażnik wykorzystuje częściej niż tylną kanapę w swoim aucie!