Jakie akcesoria samochodowe możesz zamontować u siebie?

Akcesoria łączące w sobie funkcjonalność i ciekawe wzornictwo, które nadają się do zastosowania w autach różnych marek i z różnego rocznika, to w rzeczywistości niezwykle różnorodny i bogaty w innowacje asortyment. Nam jednak nie chodzi o to, aby zapraszać do swojego auta każdą nowość, której jakość wykonania odbiega dalece od tego, co oferują funkcje. My wolimy raczej postawić na coś prostego, zdolnego w jednej chwili wprowadzić odrobinę świeżości do prezencji waszych czterech kółek, a przy tym niebędącego zbędnym dodatkiem, czy też kiczowatym i mało przydatnym produktem kupionym pod wpływem emocji. Chcemy byście zwracali uwagę na to, co kupiliście, za każdym razem, gdy podchodzicie do auta lub wsiadacie do niego.

Chlapacze

Zauważyliście, że coraz więcej samochodów nie posiada chlapaczy. Da się to odczuć w szczególności, kiedy jedziemy za takim kierowcą w deszczu lub śniegu. Wszystko, co wówczas zostaje wyrzucone spod jego kół, ląduje na naszej przedniej szybie i masce, jeśli zbliżymy się na odległość mniejszą niż 50 m. Im większe auto bez chlapaczy – to one zapobiegają takiemu zjawisku – tym niebezpieczniejsza sytuacja może mieć miejsce. Taki dodatek nie rzuca się może zbytnio w oczy, jednak jego łatwość montażu pozwala bez problemu zamontować cały komplet w swoim pojeździe. Nic nie stoi tu na przeszkodzie, aby kupić jedynie zestaw na tył lub przód – z błotem pośniegowym chlapacze również radzą sobie bardzo dobrze, no i dzięki gumowej budowie nie rdzewieją, tak jak nadkola, które zbyt długo były narażone na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Cena? Co powiecie na 40 zł za komplet dla małego, miejskiego auta i niespełna 100 zł za zestaw dla majestatycznego SUV-a?

Nakładki na kierownicę

Bez kierownicy manewrowanie samochodem byłoby niemożliwe. To ona zapewnia nam precyzyjne zmierzanie do wyznaczonego celu, omijanie przeszkód, opanowanie auta, gdy wpadnie w poślizg oraz parkowanie nawet w najciaśniejszych miejscach. Koła skręcają, my kręcimy kierownicą i jakoś to wszystko działa. Nakładka na kierownicę ma natomiast za zadanie zwiększyć komfort operowania tym newralgicznie istotnym elementem samochodu, a dodatkowo również nadać mu ciekawego stylu. Wykorzystanie naturalnej skóry da wam poczucie luksusu nawet w kilkunastoletnim pojeździe. Wnętrze wyściełane gumą zapobiegnie ślizganiu się nakładki podczas manewrów. Szkoda tylko, że tak mało jest równie dopracowanych modeli – nawet w sprzedaży internetowej.

Ramki do tablic rejestracyjnych

Niby zwykły element wyposażenia, a jednak wielu kierowców nie docenia jego potencjału wizualnego i wpływu na ogólną prezentację nadwozia samochodu. Tani plastik potrafi nie tylko szybko pęknąć i sprawi, że zgubimy jedną z tablic, ale i wygląda dość tandetnie. Jeśli już wybieramy ramkę z tworzywa sztucznego, to dobrze byłoby sprawdzić jego jakość. Tak na wszelki wypadek lepiej jednak postawić na modele metalowe. Dla zwolenników niecodziennego wzornictwa proponujemy natomiast ramki z nadrukiem wykonanym techniką hydrografiki. Wady? Choć eleganckie, nie każdy dostrzeże nasz wysiłek, ale niektórym wystarczy przecież osobista satysfakcja, prawda?

Siatki tuningowe

Takiego rodzaju tuningu wizualnego nie sposób przeoczyć. Specjalne siatki, którymi niektórzy kierowcy podkreślają znajdujące się w ich zderzakach wloty powietrza, potrafią nadać niejednemu samochodowi sportowego charakteru, a przy tym wyglądają bardzo estetycznie. Na pewno przyciągną uwagę innych, a ich montaż jest bardzo prosty. Kupując tego typu akcesoria tuningowe, możemy natknąć się na różny kształt oraz wielkość oczek, a także wersje srebrne oraz czarne. Wykonanie ich z aluminium zapewnia natomiast odporność na rdzę oraz lekką konstrukcję. Nawet wielkość arkusza, jaki możemy tu kupić za ok. 20-25 zło wydaje się być satysfakcjonująca – czyżby było to akcesorium bez wad?

Pokrowiec na fotel

Masz w swoim portfelu ok. 100 zł? To świetnie, gdyż możesz kupić za nie ergonomiczny pokrowiec na fotel w swoim samochodzie, a dodatkowo zostanie ci jeszcze kilka złotych na drobne i słodkie przyjemności, aby uczcić tę słuszną inwestycję w komfort prowadzenia i podróży. Za tę cenę kupisz już na pewno model wyposażony w piankę zapamiętującą kształt ciała i budowę odciążająca twój kręgosłup podczas długiej jazdy. Może nie będzie on pasował stylistycznie do twojego auta – pomimo swojej uniwersalności – ale jeśli kupisz drugi, to efekt dysonansu będzie o wiele mniejszy, prawda?