Wybierz dywanik do swojego auta

Oto kolejny z niedocenianych akcesoriów samochodowych, które można dopasować do swojego auta, aby poczuć się w nim bardziej komfortowo, wpłynąć na przyjemność z jazdy oraz odświeżyć jego wizerunek. Dywaniki są również bardzo ważnym elementem od strony praktycznej i eksploatacji auta. To na nich zostaje brud, który wnosimy do wewnątrz pod butami i to one stanowią ostatni bastion obrony podłogi przed nadmierną wilgocią i powstaniem ognisk korozji. Warto kupować je oczywiście w komplecie, gdyż tylko tak można stworzyć spójną stylistykę. Czy jednak uniwersalne dywaniki samochodowe to dobry pomysł? Może i tak, ale w wielu autach takie rozwiązanie może być mało wygodne lub też nie do końca pasować do miejsc na nie przeznaczonych – poprawki lub brak kompleksowej ochrony podłogi są tu natomiast mało pożądane.

Dywaniki na zimę i jesień

Ustaliliśmy już, że najlepszym zakupem będą dywaniki dedykowane do konkretnego modelu auta i to sprzedawane w komplecie. Warto jednak uświadomić sobie, że różne pory roku charakteryzują się różnymi wyzwaniami zarówno dla aut, jak i właśnie dla znajdujących się w nich dywaników. Jesień i zima są chłodne i wilgotne, a jak wiemy, połączenie to sprzyja powstawaniu rdzy oraz rozwojowi pleśni, której na pewno każdy kierowca chciałby uniknąć w swoim samochodzie. Warto więc mieć na tę okazję wersję gumową, która:
– nie sprzyja wsiąkaniu wilgoci w jej strukturę,
– jest łatwa w czyszczeniu dzięki swojej budowie oraz podwyższonym bokom utrzymującym zabrudzenia na jej powierzchni,
– jest bardziej wytrzymała, a kupiona z głową potrafi posłużyć nam wiele lat.
Gumowe dywaniki mają jednak często dość ubogo rozwiniętą warstwę estetyczną (w porównaniu do welurowych), jednak i tak warto je umieścić w swoim samochodzie podczas zimowej i jesiennej eksploatacji.

Wiosenne i letnie dywaniki

Gumowe dywaniki sprawdzą się też oczywiście wiosną i latem, ale jeśli komuś nie odpowiada ich surowy wygląd, może przecież zainwestować w drugi komplet – ceny w sprzedaży internetowej są naprawdę małe, jak na taką zmianę – i kupić zestaw w wersji welurowej. Wyższa temperatura na zewnątrz załatwi z całą pewnością sprawę wnikającej w nie wilgoci, a wielu pasażerów jedzie latem na wakacje bez butów. O wiele przyjemniej jest wówczas położyć stopy na miękkim welurze niż na gumie, choćby nie wiadomo jak miękka była. W tym przypadku również warto poszukać modeli dopasowanych do konkretnego modelu auta – kiedy jest ciepło, o wiele częściej zwracamy uwagę na prezentację swojego pojazdu, niż gdy staramy się jak najszybciej dojechać na miejsce i schronić w ciepłym wnętrzu własnego domu, biura, czy też galerii handlowej.